Gruszkowe babeczki, czyli specjalność kawiarenki pani Marianny

Rate this item
(4 votes)

Przygotuj: kubek mąki, pół kostki masła, pół kubka cukru pudru, cukier waniliowy, dwa żółtka, łyżkę śmietany, łyżkę masła do wysmarowania foremek i kaszę mannę, kubek kremówki, łyżkę cukru pudru, dwie gruszki, płatki migdałowe oraz stolnicę, nóż, sitko do przesiewania mąki, łyżkę, foremki do babeczek, wałek do ciasta, mikser, deskę do krojenia, folię spożywczą, kubek.

przepisy-gruszkowe-babeczki-1

Przesiej mąkę i dodaj masło. Posiekaj je nożem. Dodaj cukier puder, cukier waniliowy, żółtka, śmietanę i szybko zagnieć ciasto. Uformuj kulę, owiń ją folią spożywczą i włóż na godzinę do lodówki. W tym czasie posmaruj foremki tłuszczem i wysyp je kaszą manną. Kiedy ciasto się schłodzi, rozwałkuj je na cienki placek. Za pomocą kubka wykrawaj kółka z rozwałkowanego placka. Wylep kółkami foremki. Włóż je do nagrzanego do 200-220°C piekarnika na około 15 minut.

przepisy-gruszkowe-babeczki-2

Gdy babeczki upieką się, odstaw je na kilka minut, aby trochę przestygły, a następnie wyjmij je delikatnie z foremek. Umyj gruszki, obierz je ze skórki i pokrój w dużą kostkę. Napełnij pianą każdą babeczkę i posyp wierzch płatkami migdałów. Wlej do misy miksera kremówkę, wsyp cukier puder i ubij wszystko na sztywną pianę. Dodaj gruszki i delikatnie wymieszaj.

 

do-przepisy

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl