Lalki dla Elizy

"Lalki dla Elizy" - to akcja, która ma pomóc zdobyć pieniądze na leczenie chorej dziewczynki.

Chcę Wam opowiedzieć o Elizie, która mieszka w Gnieźnie.

Jest to bardzo dzielna i uśmiechnięta dziewczynka. Ma jednak problem większy od największego hipopotama. Przykleiła się do niej bardzo psotna choroba. Żeby ją pokonać, Eliza musi zażywać bardzo drogie lekarstwo. Roczna kuracja kosztuje tyle, ile sześćset rowerów, z których każdy jest wart tysiąc złotych.

 

O tej wyjątkowej dziewczynce dowiedziałam się podczas Targów Książki w Poznaniu od pani Katarzyny Rozali (mamy koleżanki Elizy) i to ona opowiedziała mi o pomyśle pani Ewy Henry, by Cecylka Knedelek, czyli ja, uszyła dla Elizy szmaciankę, która potem trafi na aukcję charytatywną. Po zakończeniu aukcji szmacianka zamieszka w nowym domu, a do skarbonki Elizy trafią pieniążki;)

Kiedy tylko powróciłam do Starego Knedelkowa, natychmiast pobiegłam do Joasi Naparstek, mojej najlepszej przyjaciółki, którą w miasteczku nazywamy mistrzynią naparstka i igły.
– Dla Elizy wszystko – zawołała tylko Joasia, zmarszczyła nosek i zanurkowała w kolorowych gałgankach. Po kilku godzinach nasza szmacianka dla Elizy była gotowa.

Czy wiecie, że jeśli uszylibyśmy 60 tysięcy lalek i każdą z nich sprzedali za 10 zł, to wystarczyłoby Elizie na lekarstwa na cały rok.


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

Cecylka Knedelek

12-letnia Eliza cierpi na chorobę genetyczną Niemanna Picka. Choroba Elizy niszczy mózg uszkadzając przy tym wszystkie funkcje życiowe organizmu. Gotowe lalki można kupić na aukcjach za kilkadziesiąt złotych. Więcej o lalkach na stronie http://elizabanicka.pl

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl