czwartek, 17 kwiecień 2014 05:24

Czekoladowe mazurki, czyli bardzo słodkie kwadraty z migdałami

Przygotuj: dwa kubki mąki tortowej, pół kostki masła, dwie czubate łyżki cukru pudru, pięć żółtek, szczyptę soli, puszkę skondensowanego słodzonego mleka, rozpuszczoną gorzką czekoladę, migdały.


1. Przesiej mąkę na stolnicę i wsyp na stolnicę. Następnie dodaj pokrojone masło i rozdrabniaj je nożem tak długo, aż będzie wielkości zielonego groszku. Dodaj także żółtka, cukier i szczyptę soli. Wyrób ciasto i uformuj z niego kulę. Owiń ją folią spożywczą, połóż na talerz i wstaw przynajmniej na godzinę do lodówki.

2. Kiedy ciasto się schłodzi, wyłóż je na posypaną mąką stolnicę i rozwałkuj na placek. Wykrój z niego prostokąty, a z reszty uformuj cienkie wałeczki. Otocz nimi wycięte z ciasta prostokąty i przyciśnijże do nich, aby się przykleiły.

3. Mazurki przełóż delikatnie na blaszkę wyłożoną folią aluminiową. Włóż ją na około 15 minut do piekarnika nagrzanego do 200° C.

4. Do garnka wlej wodę i włóż do niego puszkę mleka. Gotuj ją przez dwie godziny na małym ogniu. Kiedy woda w garnku przestygnie, wyjmij z niej puszkę i otwórz ją. Wymieszaj gęstą masę z rozpuszczoną czekoladą. Napełnij czekoladową papką mazurki i ozdób migdałami.

Mazurki możesz ozdobić kandyzowaną pomarańczową skórką, orzeszkami lub żurawiną.

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl