poniedziałek, 29 lipiec 2013 06:55

Cytrynowe ciasto na upały

Przygotuj: kostkę masła, kubek cukru, kubek pszennej mąki, kubek mąki kukurydzianej, dwie łyżeczki proszku do pieczenia, pięć jajek, cztery duże cytryny, łyżkę miodu, trochę tłuszczu, łyżkę bułki tartej.

 

1. Bardzo dokładnie wyszoruj cytryny szczoteczką pod bieżącą wodą. Wytrzyj je ściereczką i zetrzyj na tarce ich żółtą skórkę.

2. Oddziel białka od żółtek. Białka powinny spłynąć do garnka, a żółtka –powędrować do kubka. Do misy miksera włóż masło i wsyp cukier.

3. Ucieraj ja tak długo, aż powstanie delikatna, jasna masa. Wtedy dodaj żółtka. Ucieraj masę, wsyp mąkę kukurydzianą, mąkę pszenną, proszek do pieczenia i skórkę z cytryny. Wymieszaj wszystkie składniki drewnianą łyżką.

4. Ubij trzepaczką białka. Dodaj je do ciasta i jeszcze raz bardzo delikatnie wymieszaj ciasto.

5. Przełóż ciasto na posmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą foremkę i wstaw do nagrzanego do 180°C piekarnika na około 50 minut. W tym czasie wyciśnij sok z cytryn. Dodaj do niego miód i mieszaj tak długo, aż się całkowicie rozpuści. 

6. Kiedy ciasto upiecze się, polej je słodkim cytrynowym sokiem i odstaw w chłodne miejsce, aby ostygło. Przed podaniem możesz włożyć ciasto na godzinę do lodówki, wtedy będzie jeszcze lepsze.

Pozdrawiam ze Starego Knedelkowa, w którym króluje upał. 

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl