piątek, 22 luty 2013 00:13

Kocia niespodzianka z Pogorzeli

 

W 2012 roku byłam w Bibliotece Publicznej w Pogorzeli. Tutaj możecie o tym przeczytać:
http://cecylkaknedelek.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=171:by%C5%82y%C5%9Bmy-w-pogorzeli&Itemid=114

Przedwczoraj otrzymałam bardzo miły list od pań bibliotekarek (pani Dobrochny Błażejczak i Renaty Tuszyńskiej), które zaprosiły do biblioteki nauczycielkę, Dorotę Jeleńską, z jej uczennicami z klasy II b Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Dziewczynki zamieniły się kuchareczki i wykonały piękne waflowe koty.

Antonina Paluszkiewicz, Wiktoria Stodolna, Paulina Surma, Adrianna Szymura i Laura Tyrakowska zaprojektowały i wykonały koty wyjątkowej urody. Nie opuściły one biblioteki w brzuchach miłośniczek kotów, lecz powędrowały do swoich nowych domów niesione przez uczestniczki warsztatów na rękach.

Panie bibliotekarki przysłały także garść informacji o tym Światowym Święcie Kota. Warto przeczytać:
Światowy Dzień Kota zapoczątkowały spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie w dniu 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom zamieszkującym w słynnym Koloseum. W Polsce kocie święto obchodzone jest od 2006 roku z inicjatywy wybitnego felinologa, prezesa Polskiej Federacji Felinologicznej ,,Felis Polonia'', Wojciecha Alberta Kurkowskiego. Obchody te cieszą się coraz większą popularnością, zarazem są okazją do organizowania szlachetnych akcji na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. Uczestniczą w nich kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Felinologicznej, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz pomocy zwierzętom, instytucje, media i osoby prywatne. Podczas akcji charytatywnych odbywających się pod hasłem „Rasowce – dachowcom” na terenie całego kraju zbierane są środki dla schronisk i instytucji niosących pomoc bezdomnym kotom. W ramach obchodów kociego święta odbywa się także Gala Światowego Dnia Kota, podczas której od roku 2006 osobom i instytucjom działającym na rzecz poprawy dobrostanu bezdomnych kotów, propagującym właściwe formy pomocy bezdomnym zwierzętom i zapobiegania ich nadmiernemu rozmnażaniu, nadawany jest tytuł Kociarza Roku. 

Pozdrawiam gospodynie biblioteki, mole książkowe, które do niej przybyły i wszystkie koty i kotki w Pogorzeli!

Cecylka Knedelek

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl