poniedziałek, 17 grudzień 2012 23:21

Zimowe Kielce

Kielce przywitały mnie milionami śniegowych płatków, słońcem, które szczodrze obdarzało moje policzki promieniami oraz mrozem, który postanowił usiąść na moim nosie. Najpierw zajrzałam do Wesołej Ciuchci, czyli wyjątkowej księgarni. W tym samym czasie przyszły też dzieci z przedszkola i szkoły. Miały na głowach kolorowe czapy, a na nogach buty, które nie boją się śniegu.

Zastanawiacie się, co robiliśmy?

 

Odpowiedź jest prosta, jak połknięcie śniegowego płatka. Rozmawialiśmy o moim miasteczku, dowiedzieliśmy się, czy udało się Walerii kupić bożonarodzeniowe drzewko, które było rozłożyste, pachnące, a jego czubek łaskotał sufit. Potem zamieniliśmy księgarnię w kuchnię Świętego Mikołaja i zrobiliśmy ciastka, które ze smakiem zjedliśmy. 

Postanowiłam, że kiedyś jeszcze zajrzę do Ciuchci, bo można tam spotkać panie, które wiedzą, w której książce mieszkają dinozaury, a w której królewna. Usiąść na podłodze, na której namalowane są kurczaki, kwiaty, cyfry i litery. Zamienić się w księżniczkę na ziarnku grochu lub w śpiocha oraz zjeść wyjątkowe ciasteczka w kawiarence.

Pozdrawiam z zimowego miasteczka!

Cecylka Knedelek

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl