czwartek, 08 listopad 2012 22:08

Szyjemy lalki dla Elizy w Sandomierzu

Kilka miesięcy temu poznałam historię dzielnej i uśmiechniętej dziewczynki. Ma na imię Eliza i ma problem większy od największego hipopotama. Przykleiła się do niej bardzo psotna choroba. Żeby ją pokonać, Eliza musi zażywać bardzo drogie lekarstwo. Roczna kuracja kosztuje tyle, ile sześćset rowerów, z których każdy jest wart tysiąc złotych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło, kliknij na ten link: http://www.cecylkaknedelek.pl/index.php/lalki-dla-elizy/item/245-ile-lalek?

 

Ty także uszyj lalkę dla Elizy, a jeśli nie możesz się zmobilizować, by w domu zamienić się w krawcową lub w krawca, spotkaj się z nami na wspólnym szyciu lalek w Sandomierzu. Startujemy o godzinie 10.00.

Przed przyjściem na spotkanie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarc wytnij z materiału podwójną sylwetę lalki (według szablonu zamieszczonego w tym miejscu: http://www.cecylkaknedelek.pl/index.php/lalki-dla-elizy/item/204-uszyj-lalk%C4%99-dla-elizy lub według własnego pomysłu),
– zszyj sylwety ze sobą, pozostawiając niewielki otwór,
– zgromadź kolorowe łatki, guziki, kawałki włóczek, nici i nożyczki.

Kiedy będzie już sobota, wystarczy przynieść zgromadzone materiały, przybory do szycia oraz zszytą sylwetę lalki i przyjść do kawiarni De Gusta.

Podczas wspólnego szycia lalek:
– porozmawiamy o Elizie i lalkach,
– wypchamy lalki miękkimi skrawkami, które każda krawcowa i każdy krawiec dostanie na początku spotkania, – wykonamy czupryny lalek,
– zaprojektujemy ubranka i wytniemy je z kolorowych tkanin, 
– zszyjemy je i założymy lalkom.

Każda lalka otrzyma też czerwone serduszko i metkę z numerem.

Do zobaczenia w pracowni krawieckiej w Sandomierzu!

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie!

Cecylka Knedelek

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl