Joasia Naparstek

To ja, Joasia Naparstek. Jestem najlepszą przyjaciółką Cecylki Knedelek. Spotykam się z nią codziennie, choćby na chwilę, by wymienić się uśmiechami. Nawet wtedy, kiedy miałam ospę wietrzną i na moim ciele było tyle krostek, ile ziarenek maku w świątecznym makowcu pani Ludmiły, spotykałam się z Cecylką. Mój tata nazwał te spotkania spotkaniami przez szybę, bo dzieliła nas szyba w oknie mojego pokoju. Ja siedziałam na łóżku, które przysunęłam do okna, a Cecylka na ławce w ogrodzie. Wystarczyły nam kartki papieru i flamastry, by pogadać. 

 


Do Starego Knedelkowa przyjechałam z rodzicami, babcią i dziadkiem, kiedy miałam cztery miesiące, bo mój tata otwierał tutaj mydlarnię. Mieszkamy przy ulicy Gałgankowej 7. Bardzo lubimy nasz dom i naszą rudą kotkę Aurelię, która wczoraj zjadła dziadkowi jego ulubioną suszoną kiełbasę. Knedelkowianie nazywają mnie mistrzynią igły i naparstka, bo z kilku łatek potrafię uszyć szmaciankę i komplet ubranek dla niej. Mój pokój przypomina pracownię krawiecką. Chomikuję w nim wszystko, co może się przydać małej krawcowej do uszycia miękkich zabawek, sukienek dla lalek i gałgankowych zwierzątek, czyli igły, nitki, włóczki, koraliki, agrafki, sznurki i kolorowe łatki.

Jeśli lubisz szyć, wyszywać, malować na płótnie, filcować, robić na szydełku lub na drutach, zaglądaj tutaj. Będę chwaliła się swoimi gałgankowymi dziełami i zamieszczała instrukcje ich wykonania. Mam nadzieję, że spodobają się Tobie i spróbujesz je wykonać, by zamieszkały w Twoim domu. Jeżeli zechcesz pochwalić się swoimi dziełami, przyślij ich zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.." data-mce-href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ja umieszczę je tutaj, by mogli zobaczyć je i podziwiać nie tylko mieszkańcy Starego Knedelkowa, ale także inni mieszkańcy naszej planety.

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl